Firma ogrodnicza

Jesteśmy rodzinną,wielopokoleniową firmą ogrodniczą, której siedziba mieści się w Rybniku, i to na terenie Rybnika od lat prowadzimy naszym działalność, projektując ogrody, zakładając je i urządzając.

Równocześnie ogrodnictwo to nasza pasja, przekazywana z pokolenia na pokolenie.Temat ogrodu zawsze był obecny w naszym domu rodzinnym, dla nas to temat rzeka, której meandry to doświadczenie, umiejętność zaprojektowania odpowiedniej instalacji nawodnieniowej w ogrodzie, oświetleniowej, odpowiedni dobór materiałów na ścieżki, podjazdy czy miejsca odpoczynku. To wreszcie wiedza dotycząca świata roślin, umiejętności ich komponowania, eksponowania. Trzeba wiedzieć, która roślina powinna być tłem, a która królową. Należy znać a wymagania glebowe. Wiedzieć, do jakich rozmiarów w najbliższym czasie się rozrosną, wreszcie czy lubią słońce, półcień czy inny rodzaj stanowiska.

Firma ogrodnicza Rybnik

Do wiedzy praktycznej i zawodowej należy dołączyć umiejętność słuchania ludzi, bo nasze ogrody są dla ludzi tworzone, i nasi klienci muszą się w nich dobrze czuć. To klient wybiera rodzaj materiału, kolorystykę barwy ogrodu, decyduje się na określone strefy funkcjonalne. to on decyduje czy chce mieć w ogrodzie kwiaty, sam trawnik, warzywa czy strefę dla dzieci.

Nasza firma ogrodnicza powstała głównie po to, aby pomóc osobom, które nie do końca znają się na ogrodach, a marzą o pięknym zielonym terenie pod domem, albo takim które nie mają czasu na zajmowanie się ogrodem, albo nie podzielają pasji do ogrodów. Takim osobom proponujemy nie tylko projekt i wykonanie ogrodu, ale też jego dalszą pielęgnację, co gwarantuje, że mimo braku czasu na ogród, będzie on zawsze piękny, zadbany i przyjazny.

Należy pamiętać również, że projekt ogrodu nie musi dotyczyć olbrzymiej nieruchomości. Czasem trudniej zaprojektować mały skrawek ziemi, tak aby był pełen przestrzeni, zieleni, przyjazny i przytulny.

Firma ogrodnicza Rybnik oferuje:

bieżącą pielęgnacja ogrodów: uzupełnienie ubytków, koszenie trawy, przycinanie krzewów i drzew
grabienie liści, rozdrabnianie gałęzi, wywóz odpadów zielonych z posesji
wycinkę drzew i krzewów
nasadzenia
odśnieżanie posesji
sprzedaż materiałów do wykonania nawierzchni i elementów małej architektury ogrodowej
meble ogrodowe
rośliny i donice
nawozy i środki ochrony roślin

My pracujemy w twoim ogrodzie, a ty w nim odpoczywasz. To takie proste.